Základní vlastnosti
Merick Calc 3000 je program na zpracování zakázek a přípravu výroby pro malé a střední firmy. Specializované moduly usnadňují výrobu truhlářským firmám, zpracovatelům skla, papíru a jiných velkoplošných nebo délkových materiálů.
Program byl vytvářen s maximálním zřetelem na pohodlné ovládání myší a klávesnicí, takže lze předpokládat, že práci s ním zvládne po krátkém zaškolení i laik. V celém programu je panel rychlé nápovědy, který Vám nabízí aktuální informace, rady a tipy, jak pracovat s programem.
Dva roky po zakoupení programu lze na těchto stránkách zdarma stahovat upgrade.

Základní vlastnosti programu:

 • kompletní řešení problémů přípravy zakázek a výroby - od vytváření nabídek a objednávek, přes zpracování výrobní dávky, až po vyskladnění a předání zákazníkovi.
 • maximálně zjednodušené ovládání programu - předpokládáme, že program bude obsluhovat uživatel ze základními znalostmi práce s počítačem v prosředí MS Window. Obsluha minimálně zasahuje  do práce programu. Veškeré ovládání je pomocí standardních prvků Windows s důrazem na práci s klávesnicí.
 • všestranné skladové položky - sedm typů skladových položek, jednoduché i složené. Možnost vnořovat sestavy do sebe bez omezení. Připojování souborů ke skladovým položkám (návody, výkresy, technologické postupy, 2D nebo 3D modely...)
 • naprosto automatické vytváření cen zboží a výrobků - kvalitní zaookrouhlení malo i velkoobchodních cen. Není třeba hlídat prodejní ceny v celém skladě nebo katalogu. Stiskem tlačítka přepočítáte všechny ceny bez nutnosti je kontrolovat a ručně upravovat.
 • plošné díly různých tvarů v sestavách - tři druhy hran na jednom plošném díle (navíc mohou být hrany ještě sami vrstvené!!). Technologické přídavky na další opracování. Možnost připojení DIN/DXF kódů ke každému plošnému dílu. Systém úplné a přesné identifice každého dílu pomocí 10-ti místného kódů (možno tisknout jako čárový kód typu code 38). Sloučené plošné díly do jednoho přířezu z technologických nebo vzhledových důvodů.
 • složené plošné a délkové materály - (lak-broušení-dýha-lepidlo-DTD-barva). I z takovýchto materiálů lze vytvořit nářezové plány.
 • rozšířená evidence plošných a délkových materiálů - rozdělení na materiál a odpady, evidence jejich rozměrů, množství a vedení let, recyklace odpadu, dvojí sámování.
 • parametrický modelář sestav - opravdu špičkový editor, ve kterém pomocí několika základních parametrů vymodelujete požadovaný výrobek. Nepotřebujete ani tužku ani kalkulačku. Rozměry vypočítá generátor sám a výrobek zobrazí ve 2D nebo 3D prostoru.
 • volný modelář - jiný typ editoru pro vytváření 3D modelů. V něm máte možnost ovlivnit polohu jednotlivých dílů výrobku. Složí pro vytváření úplných atypů, které nelze vytvořit pomocí parametrického modeláře, nebo upravit modely vytvořené parametrickým modelářem nad rámec jeho možností.
 • parametrický modelář dvířek Trachea - generuje celý sortiment dvířek Trachea a to jako statické nebo dynamické modely.
 • Sector 3D - vizualizace místnosti. Kromě kalkulace můžete zákazníkovi vytvořit i 3D návrh místnosti. Podporované jsou generované i externí modely ve formátech X a obrázky BMP.
 • nářezové plány - plošné a v budoucnu i délkové materiály, rychlý a přesný algoritmus, který pracuje s více rozměry materiálu a je přizpůsobivý stroji (NC x ruční řezání), materiálu (lamino x sklo). Plný popis jednotlivých dílů na nážezovém plánu.
 • propojení s NC stroji - pily Safír 3200 firmy Epimex/Hutzel a Euro 5/10 firmy Panhans a pily Holzher. Otevřený univerzální výstup pro propojení s dalšími stroji. Navíc možnost řízení obráběcích center případně dalších NC strojů pomocí DIN/DXF kódu.
 • editor formulářů - úplná volnost v přípravě tiskových formulářů. Obrázky (vnitřní i externí z pevného disku), etikety, čárový kód.
 • síťová verze - čistý client/server (TCP-IP), bez nutnosti sdíleného adresáře. Maximální bezpečnost pro přístup k datům i aplikaci.

Je toho opravdu hodně, co nový program umí. Více se dozvíte v popisu vlastností jednotlivých modulů.

 
Dotazy a náměty zasílejte na
© Ing. Václav Říha-Soft Consult